سافاری

یکی از مهیج ترین سافاری ها، تور صحراست که در مسیری بیابانی و صحرایی با خودروهای دو دیفرانسیل و چهار محور مثل تویوتا لندکروز، لندرور و یا حتی شتر میباشد. 

 شرایط اقلیمی مورد نیاز برای تور صحرا طبیعت گرم و خشک بیابانی و نیمه بیابانی است، به همین دلیل جزیره کیش با توجه به شرایط آب و هوایی و موقعیت مناسب برای پذیرش گردشگران استعداد بالقوه ای برای این نوع تور را دارا می باشد.

سافاری چیست؟

سافاری، وحش‌گشت (safari)، بیابان‌گردی و دشت‌گردی نوعی از فعالیت طبیعت‌گردی با وسیله است که برای انجام آن اغلب از ماشین‌های دو دیفرانسیل استفاده می‌شود اما در برخی از موارد و به صورت طبیعی‌تر این فعالیت، از اسب و شتر هم به عنوان وسیله نقلیه استفاده می‌شود. هیجان، لذت تجربه و لمس شن‌های کویر، غلت‌خوردن در میان ماسه‌ها و رانندگی در  پستی‌ها و بلندی‌های کویر بدون محدودیت، هر انسانی را وا می‌دارد که آن را تجربه کند از این رو سافاری که واژه‌ای جدید و نوپا در صنعت گردشگریست توانسته گردشگران زیادی را در این زمینه با توجه به پتانسیل‌های طبیعی این کشور در کویرها و بیابان‌هایش به خود جلب نماید. گردشگرانی که برای تخلیه انرژی و هیجان تجربه آدرنالین و ماجراجویی خود، کویر را انتخاب می‌کنند متقاضیان خوبی برای سافاری هستند.

 

ویژگی‌ها و هدف از سافاری

با اینکه برگزاری برنامه‌های سافاری در ایران از قدمت زیادی برخوردار نیست اما افراد دوستدار ماجراجویی و هیجان که به گشت و گذار و سفر به مناطق بکر کویری و بیابانی علاقه دارند اینگونه سفرها را انتخاب می‌کنند. اصلی ترین پایه در این سفرها، لمس جاذبه‌های طبیعی بدون واسطه، تجربه زندگی کمپینگ، نحوه برپایی کمپ، دشواری‌ها و هیجان زندگی در طبیعت‌وحشی، تماشای حیوانات در حیات‌وحش و زندگی بدون امکانات شهری است که همه این موارد می‌تواند در نهایت تجربه‌ای تکرار‌ نشدنی و شیرین را برای هر کسی رقم زند.